Dzień Misia w przedszkoluW dniu 28 listopada obchodziliśmy w grupie Wróbelków Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane na brązowo oraz przyniosły swoje ulubione pluszowe misie.

Nasze zajęcia rozpoczęliśmy od poznania misiów, które dzieci przyniosły do przedszkola. Każde dziecko opowiedziało o swoim misiu, jak się nazywa, jaki ma kolor, z jakiej bajki pochodzi oraz jakie są jego cechy charakterystyczne. Następnie dzieci oglądały obrazki różnych misiów występujących w bajkach oraz posłuchały opowieści o historii powstania pluszowego misia. Punktem kulminacyjnym obchodów dnia misia był gość specjalny biały duży miś – Stefek. Dzieci były pod wrażeniem pluszowego gościa, każdy chciał się do niego przytulić. Przedszkolaki mogły zadawać Stefkowi pytania, a były one przeróżne: dzieci mają mnóstwo ciekawych pomysłów. Miś Stefek ofiarował dzieciom na pamiątkę misiową opaskę i dyplom przyjaciela pluszowego misia. Każdemu dziecku zostało także zrobione pamiątkowe zdjęcie z misiem Stefkiem. Na zakończenie zajęć dzieci kolorowały misiowe malowanki.

Opracowała Ewelina Trusiak

Na pierwszych dwóch zdjęciach widać dzieci siedzące w kole na dywanie. W środku koła znajduje się kolorowy napis: Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko w ręku trzyma pluszowego misia. Na następnych zdjęciach widać dzieci, które opowiadają o swoim misiu. Kolejne zdjęcia przedstawiają dzieci z misiowymi opaskami na głowie. Następne zdjęcie przedstawia dzieci pozujące z misiem Stefkiem. Na ostatnich zdjęcia widać dzieci siedzące przy stolikach i kolorujące kredkami misiowe malowanki.