Przebrane dzieci pozują do zdjęcia30 listopada w grupie Sówek odbyły się Andrzejki.

 

Czarne stroje i przebrania dzieci już na wejściu sprawiły, że ten dzień stał się dniem magicznym. Jak na Andrzejki przystało nie zabrakło wróżb, zagadek i tajemniczości. Do przedszkola przybyły czarownice, Harry Potter, Hermiona oraz wiele innych czarodziejskich postaci. Przedszkolaki poznały wróżby andrzejkowe na przykład: ustawianie butów, szukanie imion w magicznym sercu, szukanie czarodziejskiej wskazówki w magicznym worku. Sówki otrzymały czarodziejskie złote monety, które spełniają życzenia oraz wróżyły z wosku. Wydarzenie podsumował quiz wiedzy o Andrzejkach. Impreza odbyła się w atmosferze życzliwości i bardzo mocnego zaangażowania ze strony dzieci. Wrażeniami dzieliły się z domownikami po powrocie z przedszkola.

Przygotowała: Elżbieta Omelianiuk

Opis galerii:

Na zdjęciach dzieci siedzą na dywanie w kole. Ubrane są w czarne stroje postaci z bajek. Przedszkolaki ustawiają buty w szeregu w kierunku drzwi, wróżą. Dzieci nakłuwają szpileczką papierowe serce z imionami chłopców i dziewczynek. Wyjmują przedmioty z czarnego worka. Dzieci rzucają złotą monetą za siebie i wymyślają życzenie. Obserwują lanie wosku na wodę przez nauczycielkę. Wszyscy pozują do wspólnego zdjęcia.