Dzieci ubrane w czerwone świąteczne stroje pozują do zdjęcia. Po środku na krześle siedzi Mikołaj z białą brodą. W tle znajduje się dekoracja z napisem: mikołajki.Zgodnie z tradycją w środę 6 grudnia w grupie Sikorki obchodziliśmy mikołajkowe święto.

Początek wydarzenia stanowiły zabawy muzyczno – ruchowe prowadzone przez panią Karolinę - instruktorkę z Hajnowskiego Domu Kultury. Dzieci ubrane w czerwone świąteczne stroje, tańczyły i śpiewały do znanych melodią utworów i bawiły się przy dźwiękach świątecznych przebojów. Pani Karolina świetnie angażowała maluchy, wprowadzając różnorodne elementy ruchowe i muzyczne, dzięki czemu każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie.

 

Najbardziej oczekiwanym momentem była oczywiście wizyta samego Mikołaja. Dzieci z utęsknieniem wyczekiwały, kiedy zobaczą sympatycznego staruszka z biała brodą i czerwoną czapką. Wreszcie nadszedł ten magiczny moment – drzwi sali otworzyły się, a do środka wkroczył Mikołaj, obdarzając dzieci radosnym uśmiechem. Przedszkolaki przywitały się z niezwykłym gościem i zaśpiewały piosenkę oraz zaprezentowały wierszyk przygotowany specjalnie dla Niego. Mikołaj był zachwycony i rozdał wszystkim dzieciom prezenty.

Aby tradycji stało się zadość, w tym dniu dzieci również ubrały choinkę w swojej sali. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem zawieszały choinkowe ozdoby: bombki, gwiazdki, serduszka, aniołki oraz własnoręcznie robione pawie oczka. Drzewko zostało przystrojone bardzo szybko, wygląda wyjątkowo i przypomina nam, że święta Bożego Narodzenia już, tuż, tuż...

Aneta Jurczuk, Mirosława Nikonczuk

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia, na których przedszkolaki tańczą w rozsypce oraz w kole. Ubrane są w czerwone stroje, a na głowach mają mikołajkowe czapki. Dzieciom towarzyszy instruktorka. Dalej dzieci biorą udział w konkurencjach sportowych. Biegną wzdłuż wyznaczonego toru z woreczkiem na głowie. Następnie wszyscy pozują do wspólnego zdjęcia. Na kolejnych fotografiach częstują się mikołajkowymi cukierkami. Następne zdjęcia przedstawiają wizytę Mikołaja w sali. Cała grupa pozuje do zdjęcia z gościem, a w dalszej kolejności małymi grupami przy mikołajkowej ściennej dekoracji. Na ostatnich zdjęciach dzieci ubierają choinkę, wieszają na drzewku różne ozdoby.