Dzieci stoją obok stołu, na stole stoją upieczone pierniczki oraz ozdoby świąteczne.Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników. 15 grudnia Wróbelki postanowiły upiec pierniczki.

Na samym początku dzieci poznały składniki i sposób wykonania ciasta. Z przygotowanego przez Panią ciasta na pierniczki przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem wałkowały ciasto, wykrawały foremkami różne kształty z ciasta, układały gotowe pierniczki na blaszce i smarowały pierniczki białkiem. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych wspaniałych pań kucharek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Bardzo dziękujemy paniom kucharkom za pomoc.

 

Opracowała: Agnieszka Rola

Opis wszystkich zdjęć: W galerii poniżej znajdują się zdjęcia przedstawiające zajęcia kulinarne w grupie Wróbelków. Dzieci wałkowały ciasto, wykrawały foremkami różne kształty z ciasta, układały gotowe pierniczki na blaszce i smarowały pierniczki białkiem. Następne zdjęcie przedstawia dzieci siedzące przy stole. Dzieci jedzą pierniczki i piją mleko. Ostatnie zdjęcie to wspólne zdjęcie dzieci przy upieczonych pierniczkach i ozdobach świątecznych.