Dzieci wraz z opiekunami i organizatorami konkursu pozują do zdjęcia. Przedszkolaki trzymają w dłoniach dyplomy. W tle regały z książkami oraz napis „Malowana Poezja Rodzinna”13 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się Międzyprzedszkolny Przegląd Malowana Poezja Rodzinna zorganizowany przez Przedszkole Nr 5 w Hajnówce.

 

Wzięło w nim udział 16 dzieci 5-6 letnich z hajnowskich przedszkoli. Przedszkole Nr 1 w przeglądzie reprezentowało czworo dzieci: Kacper Pietraszko, Aleksandra Iwaniuk, Lena Tomczak z grupy Sówek oraz Oliwia Bielska z grupy Skowronków.

Zadaniem uczestników i rodziców było wybranie wiersza o tematyce przyrodniczo-ekologicznej „O przyrodę dbamy zniszczyć jej nie damy” a następnie wykonanie przez dziecko pracy plastycznej. Kolejnym etapem było recytowanie ilustrowanych wierszy. Przegląd odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, wśród rodziny i bliskich. Każdy uczestnik dostał pamiątkowy dyplom i upominek.

Przygotowała: Elżbieta Omelianiuk

Zdjęcia ukazują dzieci recytujące wiersze w bibliotece. W tle widoczne są regały z książkami , napis MALOWANA POEZJA RODZINNA oraz prace plastyczne wykonane przez dzieci. Dzieci otrzymują upominki oraz dyplomy z rąk organizatorów i pozują do zdjęcia grupowego. Dzieci, rodzice oraz organizatorzy pozują do wspólnego zdjęcia.

.