Przedszkolaki siedzą na dywanie w kręgu. Na środku koła znajduje się napis „Witaj zimo!”Mimo tego, iż pogoda za oknem nie była zimowa to 21 grudnia w grupie Wróbelków obchodziliśmy Pierwszy Dzień Zimy.

Sama Pani Zima napisała do naszych przedszkolaków list odczytany przez panią, w którym zapewniła, że jeszcze wróci aby dzieci mogły skorzystać z jej uroków. Oprócz tego Pani Zima miała dla dzieci przygotowane różnego rodzaju zadania i atrakcje między innymi zimowe zagadki, opowiadanie o zimie, zabawy ruchowe o tematyce zimowej. Po wykonaniu przez dzieci zadań czekała na nie miła niespodzianka od Pani Zimy – pamiątkowe bałwankowe medale, które dzieci zabrały do swoich domów. Na zakończenie obchodów Pierwszego Dnia Zimy każdy wykonał pracę pod tytułem „Zimowe drzewo” z wykorzystaniem waty, farby i swoich paluszków. Na piątkę Pierwszego Dnia Zimy każdemu dziecku zostało zrobione "zimowe zdjęcie" na tle bałwanków.

 

Opracowała Ewelina Trusiak

Na pierwszym zdjęciu widać dzieci siedzące na kolorowym dywanie w kole. W środku koła znajduje się niebieski napis Witaj Zimo!!! Na kolejnym zdjęciu widać dzieci słuchające czytanego listu od Pani Zimy i kawałek tego listu. Następne zdjęcia przedstawiają dzieci wykonujące pracę pod tytułem Zimowe drzewo (na niebieskich kartkach widnieje czarny szablon drzewa, dzieci wykorzystując watę i białą farbę ozdabiają drzewo). Kolejne zdjęcia przedstawiają dzieci pozujące na zimowym tle z bałwankami oraz medale z bałwankiem, które dzieci otrzymały na pamiątkę. Na ostatnim zdjęciu widać grupę dzieci pozującą na tle z rysunkiem bałwanków, każde dziecko ma na szyi medal z bałwankiem.