Dzieci z nauczycielkami pozują do zdjęcia. Mali aktorzy przebrani są za Józefa, Maryję, pasterzy, trzech króli, aniołów. W tle dekoracja bożonarodzeniowa.Dnia 12 stycznia w naszym przedszkolu odbyły się tradycyjne bożonarodzeniowe Jasełka wraz z wspólnym śpiewaniem kolęd.

W aktorów wcieliły się przedszkolaki z grupy Sówki. Dzieci z przejęciem i pełnym zaangażowaniem recytowały swoje kwestie i śpiewały kolędy, które przeplatały kolejne sceny. Jasełka to przedstawienie o narodzeniu Pana Jezusa, dlatego też nie mogło zabraknąć Józefa, Maryi, pasterzy, Trzech Króli i aniołów. Do nowonarodzonego Dzieciątka przyszły również dzieci z podarunkami. Przyniosły zabawki, jedzenie i ubranka. Najważniejsze jednak co ofiarowały dzieci małemu Jezusowi to swoje serca. Po występie małych aktorów przyszedł czas na wspólne kolędowanie. Każda grupa zaprezentowała przygotowane kolędy. Na zakończenie wystąpiła grupa „Kolebka”. Na nowo poczuć można było świąteczny nastrój i radość z narodzenia Pana Jezusa.

 

Opracowała Monika Pietraszko, Agnieszka Rola, Ewelina Trusiak

W galerii widać dzieci siedzące na widowni i oglądające występ kolegów. Kolejne zdjęcia przedstawiają małych aktorów wcielających się w postaci: Józefa, Maryi, pasterzy, trzech króli, aniołów i dzieci. Dzieci ubrane są w stroje charakterystyczne dla tych postaci. Przedszkolaki recytują swoje kwestie i śpiewają kolędy. Następne zdjęcia przedstawiają wspólne fotografie poszczególnych grup dzieci wraz z paniami oraz dzieci śpiewające kolędy. Dzieci mają na głowach opaski z żółtymi gwiazdami lub białymi śnieżynkami. Ostatnie zdjęcie przedstawia dzieci z grupy „Kolebka”, które występują z niebieską gwiazdą kolędniczą. Wszystkie zdjęcia posiadają granatowe tło, na którym znajduje się rysunek stajenki betlejemskiej oraz żółta gwiazda betlejemska nad stajenką.