Dzieci z grupy „Kolebka” w odświętnych strojach ludowych stoją przed mikrofonami w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie. Towarzyszą im nauczycielki, akordeonista i arcybiskup Sawa. W tle gwiazdy kolędnicze oraz bogato zdobione dekoracje ścienne, złote kolumny i posągi.W niedzielę 21 stycznia 2024 roku został zorganizowany przez Stowarzyszenie „Wierni Tradycji Pokoleń” i Parafię Prawosławną św. Jana Klimaka Koncert Kolęd. Odbył się on w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie.

Koncert rozpoczęła Grupa Kolędnicza „Kolebka” z Przedszkola nr 1 w Hajnówce reprezentując nasze miasto w stolicy. Zaprezentowała tradycyjne formy kolędowania z gwiazdą i akordeonem charakterystyczne dla naszego regionu. Dzieci wykonały dwie kolędy: „Rożdżestwo Chrystowo” oraz „Dzeń, dzeleń”.
W przepięknej scenerii Zamku Królewskiego miały możliwość zaprezentowania swoich talentów wokalnych i recytatorskich. Występ dzieci w odświętnych strojach ludowych zdobył sympatię i uznanie publiczności i został nagrodzony ogromnymi brawami. Wprowadził wszystkich w radosny nastrój i pozwolił miło spędzić ten wyjątkowy wieczór. Niezwykłe przeżycia i emocje, które towarzyszyły dzieciom podczas wycieczki na pewno na długo pozostaną w ich pamięci. Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli i przyczynili się do naszego wyjazdu, umożliwiając udział w koncercie: Stowarzyszenie „Wierni Tradycji Pokoleń”, Parafia Prawosławna św. Jana Klimaka w Warszawie, Burmistrz Miasta Hajnówka, Starosta Hajnowski, Biuro Ubezpieczeń Borowik, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z O.O. w Hajnówce, Rada Rodziców przy Przedszkolu nr 1 w Hajnówce oraz wszyscy rodzice dzieci uczęszczających na zajęcia regionalne „Kolebka”.

Opracowała: Mirosława Nikonczuk, Volga Viluk

Na zdjęciach dzieci wraz z rodzicami i opiekunami znajdują się w Zamku Królewskim w Warszawie. W sali zamkowej przygotowują się do występu kolędniczego. Podziwiają wnętrze Zamku Królewskiego. Ubrani w stroje ludowe występują przed szeroką publicznością z gwiazdą kolędniczą przy akompaniamencie akordeonu. Wybrane fot. Łukasz Trotz.