Dzieci siedzą w kole na dywanie. W środku koła leży napis: Dzień Kota oraz ilustracje różnych ras kotów.250Dnia 20 lutego w grupie Wróbelki obchodziliśmy Dzień Kota. Te małe puchate zwierzątko kochają wszystkie przedszkolaki.

Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swoje koty - przytulanki oraz ulubione książki, których bohaterami są kotki. Na początku poznaliśmy różne rasy kotów, które możemy spotkać w naszych domach. Dzieci opowiedziały jak należy dbać o koty, co jedzą i czym lubią się bawić. Następnie przenieśliśmy się do bajkowego świata kotów, ponieważ koty to bohaterowie wielu bajek i książek. Dzieci opowiedziały jakie są ich ulubione kocie postacie z bajek. Zdecydowanym ulubieńcem dzieci jest Kicia Kocia. Tego dnia nie mogło zabraknąć zabaw ruchowych przy kocich piosenkach m.in. naśladowanie chodu kota, picia mleka czy wycinania grzbietu. Nie lada zadanie dzieci otrzymały do wykonania, łapanie myszki przez kotka za pomocą włóczki. Na wyciszenie po zabawie dzieci oglądały książeczki, których bohaterami były kotki. Sprawiło im to ogromną radość. Nie mogło również zabraknąć czytania "kocich" książek przed leżakowaniem.

 

Opracowała: Ewelina Trusiak

 

Na pierwszym zdjęciu widać dzieci siedzące na kolorowym dywanie w kole. W środku koła widać napis dzień kota i rysunki różnych ras kotów. Kolejne zdjęcia przedstawiają dzieci siedzące na dywanie i pokazujące swoje ulubione książki oraz maskotki koty, które przyniosły tego dnia do przedszkola. Następnie przedszkolaki zwijają kłębek włóczki tak aby myszka została złapana przez kotka. Pozostałe zdjęcia ukazują dzieci siedzące w rozsypce na dywanie i oglądające książki, których bohaterami są koty. Na kolejnych fotografiach widać stojące dzieci trzymające książki przed sobą, te które im się najbardziej spodobały podczas oglądania. Na ostatnich zdjęciach dzieci siedzą na dywanie w rozsypce, słuchają czytanej przez nauczycielkę bajki o Kocie Dyzma.