Dzieci pozują do zdjęcia przed budynkiem szkołyRok szkolny upływa nam bardzo szybko. Sześciolatki grupy Skowronków coraz bardziej zbliżają się do murów szkoły podstawowej.

Już za sześć miesięcy nasze starszaki zasilą szeregi uczniów „podstawówki” i zasiądą w szkolnych ławkach. Naprzeciw przyszłym wychowankom wychodzą hajnowskie szkoły i co roku organizują dni otwarte. Wspomagają w ten sposób adaptację do szkoły, pomagają rodzicom w wyborze placówki do kolejnego etapu kształcenia ich dzieci. Skowronki w tym roku odwiedziły Szkołę Podstawową nr 1 i Szkołę Podstawową nr 2. Zwiedziły budynki dwóch placówek, zapoznały się ze specyfiką pracy szkoły podstawowej. Zwiedzały biblioteki, gdzie mogły obejrzeć krótki teatrzyk, stołówki, brały udział w zajęciach sportowych na sali gimnastycznej. Dzięki uprzejmości nauczycieli SP 1 kodowały z ozobotami, poznały zasadę działania drukarki 3D, oglądały panoramę Paryża i dzikie zwierzęta afrykańskie przy użyciu gogli VR. Uczniowie klasy 2 A Szkoły Podstawowej nr 1 na powitanie nowych kolegów przygotowały krótkie przedstawienie, w którym próbowały rozwiać wszystkie obawy przyszłych pierwszoklasistów. Bardzo im za to Dziękujemy.

 

W drodze powrotnej ze Szkoły nr 2 Skowronki odwiedziły nowo powstałą kładkę przy rzece Leśna.

Opracowały Iwona Olesiuk Szkopek, Mariola Samsonowicz.

W galerii poniżej dzieci pozują do zdjęcia na tle Szkoły Podstawowej nr 1. Robią grupowe zdjęcia na sali gimnastycznej, biorą udział w zawodach sportowych. Siedzą w ławkach w sali i na dywanie w bibliotece. Przyglądają się drukarce 3D. Siedzą w ławkach, na głowach mają gogle VR. Dziewczynka bawi się ozobotem. Dziewczynki i chłopcy siedzą na ławce na korytarzu i stoją grupowo na schodach. Dzieci spacerują w parach po kładce.