Uczestnicy i organizatorzy konkursu pozują do wspólnego zdjęcia. Dzieci trzymają w rękach dyplomy. W tle zimowa dekoracja.28 lutego w Przedszkolu Nr 1 odbył się finał VI edycji Konkursu Recytatorsko- Plastycznego skierowanego do dzieci i rodziców z powiatu hajnowskiego.

 

Zaproszenie na konkurs przyjęła pani Jolanta Stefaniuk - Kierownik Zespołu Oświaty, Kultury i Sportu, pani Joanna Kisielewicz z Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz pani Grażyna Jałoza - przedszkolny logopeda. Uroczystość rozpoczęła i zgromadzonych gości przywitała dyrektor Przedszkola Nr 1 pani Joanna Ruszuk.

Konkurs polegał na zaprezentowaniu wiersza własnej twórczości oraz wykonaniu zimowej pracy plastycznej ściśle związanej z tematem głównym konkursu. Do Przedszkola Nr 1 wpłynęło 26 zgłoszeń konkursowych i prac plastycznych. W konkursie wzięły udział dzieci z siedmiu placówek przedszkolnych. Uczestnicy zaskoczyli wszystkich swoją ogromną kreatywnością zarówno w dziedzinie literackiej jak też plastycznej do tego stopnia, że jury miało problem z wyłonieniem zwycięzcy. Po pracowitych obradach jury wyłoniło ex aequo dwa pierwsze miejsca, dwa drugie i dwa trzecie oraz 20 wyróżnień.

I miejsce otrzymali: Apolonia Głowacka z Przedszkola Nr 1oraz Piotr Pietruczuk z Niepublicznego Przedszkola Św. Św. Cyryla i Metodego.

II miejsce należało do Urszuli Białomyzy z Przedszkola Nr2 im. Kubusia Puchatka oraz Hanny Kalinowskiej z Niepublicznego Przedszkola Językowego Red Bus Kids.

III miejsce zajęli: Malwina Pleskowicz z Przedszkola Nr3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika oraz Julian Dawidziuk z Krainy Radosnych Maluchów w Dubinach.

Wyróżnienia otrzymali:

 • Ada Wesołowska - Niepubliczne Przedszkole Językowe Red Bus Kids
 • Malwina Kalenik - Przedszkole Nr 5
 • Kacper Pietraszko - Przedszkole Nr 1
 • Kajetan Goławski - Przedszkole Nr 1
 • Zofia Gaszczyńska- Przedszkole Nr5
 • Malwina Nakonechna - Przedszkole Nr 1
 • Adam Klepacki - Przedszkole Nr3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika
 • Hanna Tomaszycka - Przedszkole Nr 1
 • Zofia Jakimiuk - Kraina Radosnych Maluchów w Dubinach
 • Olga Chomicka - Przedszkole Nr 1
 • Ksenia Michalczuk - Niepubliczne Przedszkole Językowe Red Bus Kids
 • Mikołaj Rola - Przedszkole Nr 1
 • Hanna Rybaczuk - Kraina Radosnych Maluchów w Dubinach
 • Wiktoria Socha - Przedszkole Nr3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika
 • Emma Batura - Przedszkole Nr 1
 • Zofia Kondratiuk - Niepubliczne Przedszkole Św. Św. Cyryla i Metodego
 • Noemi Syczewska - Przedszkole Nr 1
 • Nina Czurak - Niepubliczne Przedszkole Językowe Red Bus Kids
 • Kira Aleksandruk - Przedszkole Nr 1
 • Kaja Kowalczuk – Przedszkole Nr 1

Nagrody na konkurs pozyskano dzięki wsparciu finansowemu Miejskiej i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Starostwu Powiatowemu w Hajnówce oraz wsparciu rzeczowemu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce i Nadleśnictwa Hajnówki. Konkurs został dofinansowany również z funduszu przedszkolnego Rady Rodziców.

Serdecznie dziękujemy sponsorom za wsparcie naszego przedsięwzięcia. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i zapraszamy za rok.

Organizatorzy: Aneta Jurczuk, Amelia Androsiuk, Elżbieta Omelianiuk

Na zdjęciach widzimy zimową dekorację oraz napis Hu hu ha…Zima i Ja. W tle widoczna jest wystawa zimowych prac plastycznych. Dyrektor i organizatorzy konkursu witają wszystkich zgromadzonych i kolejno przez mikrofon zapowiadają uczestników. Na tle dekoracji kolejno występują dzieci i recytują wiersze. Pokazują wykonaną przez siebie zimową pracę plastyczną. Kolejne zdjęcia ukazują występ dzieci z dwóch grup przedszkolnych, dzieci śpiewają i tańczą. Organizatorzy i jury wręczają dzieciom dyplomy oraz upominki w papierowych torbach. Rodzice, uczestnicy oraz organizatorzy pozują do wspólnego zdjęcia. Ostatnie zdjęcie przedstawia tablicę ze sponsorami konkursu.