kobieta masuje pluszowego misia. Obok sa dzieci z balonami i ich opiekunowie2 marca 2024 roku, w sobotę, Przedszkole Nr 1 w Hajnówce, na osiedlu Millenium, zaprosiło w swoje przyjazne progi - dzieci i rodziców, którzy stoją przed niełatwą decyzją wyboru przedszkola dla swoich pociech.

 

Tego dnia po raz pierwszy w historii Przedszkola nr 1, odbył się Dzień Otwarty, podczas którego dzieci rozpoczynające w tym roku swoją przygodę z przedszkolem, miały okazję spotkania z przyszłymi wychowawczyniami i do wspólnych zabaw muzyczno-ruchowych.

Dyrektorka przedszkola Joanna Ruszuk serdecznie powitała wszystkich gości i przedstawiła ofertę przedszkola. Rodzice otrzymali odpowiedzi na pytania dotyczące między innymi: ramowego planu dnia, wyżywienia, opłat i podziału grup. Dzieci miały możliwość zwiedzenia placówki, obejrzały sale, szatnie i pobawiły się zabawkami. Dużo radości sprawiła dzieciom i rodzicom podróż pociągiem i „balonem”. Dzieci poznały Misia Tulisia, z którym bawiły się wesoło. Moc emocji wzbudziły też w zabawy kolorową chustą animacyjną.

Miłym akcentem na zakończenie wspólnie spędzonego czasu były zabawy na dwóch przedszkolnych placach zabaw.. Na pamiątkę pierwszej wizyty w Przedszkolu Nr 1, dzieci otrzymały medale, balony i dla osłody lizaki.

Dyrektorka przedszkola, serdecznie zaprasza wszystkich rodziców i dzieci, którzy nie mieli możliwości uczestniczenia w Dniu Otwartym, a są zainteresowani rekrutacją i obejrzeniem Przedszkola nr 1 na osiedlu Millenium, do odwiedzania placówki, w godzinach 15-16.

Ten dzień, dzięki zainteresowaniu rodziców i uśmiechom ich dzieci, wpisze się na stałe w kalendarz wydarzeń przedszkola „jedyneczki”.

Opracowały: Iwona Olesiuk Szkopek, Agnieszka Rola , Aneta Jurczuk.

Opis zdjęć:

W galerii poniżej widzimy dzieci i rodziców zebranych na sali przedszkolnej. Sala udekorowana jest balonami, na oknie widnieje napis Witaj w przedszkolu. Dzieci bawią się zabawkami na dywanie , rysują przy stolikach. Jedno za drugim biorą udział w zabawie w pociąg. Zwiedzają poszczególne sale, szatnie. Siedząc na dywanie nauczycielka wykonuje masażyk na misiu, rodzice na plecach swoich dzieci. Grupa bawi się z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Pani dyrektor wręcza medale, nauczycielki rozdają lizaki i balony. Dzieci wspólnie z rodzicami korzystają ze sprzętów terenowych na przedszkolnym placu zabaw.