Nauczycielka odsłania kurtynę, pod którą stoją dzieci w różnych przebraniachDziecko w wieku przedszkolnym wykazuję naturalną potrzebę wyrażania się w różnych formach ekspresji, dlatego właśnie w grupie dzieci 4 letnich zorganizowana została zabawa w teatr.

Dzieci miały możliwość wcielić się na chwilę w różne postacie z bajek, odgrywać wymyślone przez siebie scenki nabywając w ten sposób aktorskie umiejętności. Uczyły się współpracy w grupie, cierpliwości, panowania nad swoimi emocjami oraz przełamywania własnych lęków. Zabawa w teatr to również doskonały sposób rozładowania nagromadzonych u dzieci emocji, rozwijania pamięci, kreatywności, mowy, a także wiary we własne siły. Zajęcia dały dzieciom możliwość świetnej zabawy i wielkiej radości.

 

Opracowała: Mirosława Nikonczuk

Na zdjęciach dzieci przebrane w wybrane przez siebie stroje występują na przygotowanej scenie teatralnej. Dzieci wcieliły się w postacie z różnych bajek. Mówią krótkie teksty, tańczą, śpiewają. Zgodnie ze sobą współpracują. Są radosne i zadowolone.