Dzieci siedzą w kole na dywanie, w rękach trzymają rożnego rodzaju dinozaury. W środku koła widnieje napis dzień dinozaura.Wydawałoby się, że dinozaurami bawią się tylko chłopcy. Nic bardziej mylnego.

Okazuje się, że nie ma dziecka, które nie lubiło by dinozaurów. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki mają swoje ulubione zabawki dinozaury, figurki, pluszaki czy książki o tych „zwierzakach”. Mimo, że żyły miliardy lat temu pamięć o nich co roku jest celebrowana w przedszkolach i szkołach w całej Polsce. 27 lutego w grupie Wróbelki obchodziliśmy właśnie Dzień Dinozaura. Na początku siedząc w kole rozmawialiśmy o dinozaurach, czym się żywią, jakie były ich wymiary, kto zajmuje się badaniem skamielin tych zwierząt. Dzieci poznały kilka gatunków dinozaurów, których rysunki dopasowywały do przyniesionych przez siebie dinozaurów. Następnie układaliśmy puzzle z wizerunkiem dinozaurów, dinozaurowe domino, liczyliśmy jaja dinozaurów, sprawdzaliśmy jakie kolory mają dinozaury. Bawiliśmy się chodząc po śladach dinozaurów. Dzieci miały okazję pooglądać kolekcję figurek dinozaurów, która najbardziej ich zainteresowała. Na zakończenie kolorowaliśmy dinozaurowe malowanki.

 

Opracowała Ewelina Trusiak

Na zdjęciach widać dzieci siedzące w kole na kolorowym dywanie. Na środku koła widnieje napis dzień dinozaura. Kolejne zdjęcia przedstawiają dzieci układające puzzle z kolorowymi rysunkami dinozaurów oraz domino z wizerunkami różnych gatunków dinozaurów. Następne zdjęcia przedstawiają oglądanie przez dzieci kolekcji figurek dinozaurów poukładanych na stoliku. Kolejne zdjęcia ukazują dzieci chodzące po dywanie po śladach dinozaurów ułożonych w koło. Na ostatnich zdjęciach widać dzieci dziedzice przy stolikach i malujące kolorowanki z wizerunkiem dinozaura.