Dzieci siedzą w kręgu w przedszkolnej sali. W środku koła leżą plansze o tematyce stomatologicznej.5 marca w grupie Wróbelki obchodziliśmy Dzień Dentysty.

 

Była to doskonała okazja, aby zachęcić nasze przedszkolaki do dbania o zęby i regularnego ich mycia. Podczas zajęć poznaliśmy zasady dbania o zęby, jak prawidłowo myć zęby, czym zajmuje się dentysta i co możemy spotkać w gabinecie stomatologicznym. Następnie liczyliśmy ząbki wróżki zębuszki i wkładaliśmy je do jej słoika. Dzieci otrzymały również zadanie polegające na uporządkowaniu wylosowanych produktów spożywczych na te które są zdrowe i te które szkodzą naszym zębom. Największe zainteresowanie wzbudziło jednak u dzieci mycie zębów krokodyla prawdziwą szczoteczką. Przedszkolaki na koniec zajęć jednomyślnie obiecały, że będą szczotkować swoje zęby regularnie i z dużą starannością. Do domu każde dziecko otrzymało dziennik mycia zębów, zachęcający do systematycznego mycia zębów.

Opracowała Ewelina Trusiak

 

Na pierwszym zdjęciu widzimy dzieci siedzące na dywanie w kole. W środku koła widać rysunki przedstawiające atrybuty, które możemy spotkać w gabinecie dentystycznym. Kolejne zdjęcia przedstawiają dzieci liczące białe ząbki wydrukowane na białej kartce, które układają na rysunku wróżki zębuszki. Na następnych zdjęciach widzimy dzieci losujące kartoniki z produktami, które układają przy odpowiednim ząbku smutnym lub wesołym w zależności czy są zdrowe czy szkodliwe dla naszych zębów. Kolejne fotografie przedstawiają dzieci szczotkujące zęby u plastikowego krokodyla. Na ostatnich zdjęciach widzimy stojące dzieci i trzymające w ręku otrzymane dzienniki mycia zębów.