Dzieci pozują do zdjęcia, w dłoniach trzymają własnoręcznie pokolorowane obrazki.Dzień Kolorowej Skarpetki, czyi Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa- grupa Jaskółek obchodziła wyjątkowo, nosząc kolorowe skarpetki nie do pary, w ten sposób okazując symboliczne wsparcie dla osób z Zespołem Downa.

Z tej okazji dzieci obejrzały film edukacyjny o kolorowej skarpetce w ten sposób podnosząc swoją świadomość, wiedzę oraz tolerancję w stosunku do osób z Zespołem Downa. Dzieci zaprojektowały według własnego pomysłu odlew skarpetki .

 

Iwona Kuryś - pedagog specjalny

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia, na których dzieci siedzą na dywanie, prezentują swoje kolorowe skarpetki. Na kolejnych oglądają na ekranie film edukacyjny. Następnie siedzą przy stolikach, kolorują obrazki wykonują prace plastyczne.