Dzieci siedzą na dywanie wokół pomarańczowego koca. Na środku napis: „Dzień Marchewki”.Dnia 4 kwietnia Wróbelki świętowały „Dzień Marchewki".

W tym dniu wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane we wszystkich odcieniach koloru pomarańczowego. Cel był jeden…promowanie zdrowego odżywiania! Dzieci tego dnia spotkały się na wspólnej zabawie. Można było usłyszeć wiele ciekawostek o marchewce, a przy tym świetnie się bawić. Były zabawy ruchowe, piosenki, tańce, zagadki, układanie puzzli, zabawy matematyczne. W dniu marchewki nie zabrakło również marchewkowego soku, ciasta marchewkowego oraz chrupiącej marchewki, która wszystkim bardzo smakowała. Ten dzień w przedszkolu był marchewkowy, kolorowy, smaczny i bardzo zdrowy!

 

Opracowanie: Agnieszka Rola

Opis wszystkich zdjęć: Zdjęcie poniżej przedstawia przedszkolaki ubrane na pomarańczowo. Dzieci siedzą w kole, słuchają zagadek, układają puzzle, liczą marchewki, rozwiązują zadania matematyczne oraz próbują marchewki. Kolejne zdjęcia przedstawiają dzieci, które robią sok marchewkowy. Ostatnie zdjęcie to degustacja ciasta marchewkowego.