Wystawa ośmiu prac plastycznych techniką stemplowania korkiem od butelki rysunku jabłka.Dnia 25 września dzieci z grupy "Sówki" obchodziły "Dzień Jabłka".

Przedszkolaki dowiedziały się, że powinniśmy jeść te owoce, ponieważ zawierają wiele witamin i minerałów. Należy tylko pamiętać o tym, aby przed spożyciem dokładnie je umyć. Dzieci wraz ze swoją panią omówiły wygląd jabłka i wyróżniały je spośród innych owoców. Dowiedziały się jak powstają jabłka na podstawie historyjki obrazkowej "Od pestki do jabłka"oraz tego, jakie potrawy można z nich przyrządzić. Dzieci postanowiły zrobić pyszny sok z jabłek, który potem wypiły ze smakiem. Wykonały też pracę plastyczną "Jabłko" stemplując korkiem i farbami plakatowymi.

 

Ewa Szymańska

 

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia przedstawiające przedszkolaki z grupy "Sówki" podczas obchodów Dnia Jabłka. Na fotografiach dzieci stoją w przedszkolnej sali przy stoliku i wyciskają sok z owoców, przy użyciu sokowirówki. Na głowach mają papierowe opaski z emblematem jabłka. Na innych zdjęciach siedzą przy stolikach i piją z kubków świeżo wyciśnięty sok. Inne zdjęcia przedstawiają dzieci podczas wykonywania pracy plastycznej - stemplowania korkiem od butelki rysunku jabłka.