Zdjęcie przedstawia dzieci stojące w dwóch rzędach w przedszkolnej sali, w rękach trzymają rysunki flagi Polski.Pielęgnując tradycje polskie 10 listopada 2020r. w Przedszkolu Nr 1 obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem spotkania, które zgromadziło małych patriotów z naszego przedszkola było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.


Tego dnia wzięliśmy udział w akcji „Szkoła, przedszkole do hymnu”. Dzieci ubrane w barwy biało- czerwone we własnych grupach o godz. 11:11 wspólnie odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego”, przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły rocznicę odzyskania Niepodległości.
Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków.

 


Monika Stepaniuk

W galerii poniżej znajdują się fotografie przedstawiające dzieci z Przedszkola Nr 1, które obchodzą w swoich grupach Święto Odzyskania Niepodległości. Zdjęcia grupowe przedstawiają dzieci ubrane w biało - czerwone i biało - czarne stroje galowe. W dłoniach trzymają papierowe flagi i serca w narodowych barwach. Na innych zdjęciach 30 Gromada Zuchowa "Leśne Skrzaty" wykonuje z masy solnej Orły Białe. Grupa Sikorki układa puzzle przedstawiające Hajnówkę. Grupa Skowronki koloruje symbole narodowe.