Zdjęcie przedstawia grupę dzieci pozującą do zdjęcia. Część z nich stoi, a część siedzi na podłodze w przedszkolnej sali. Wszystkie trzymają w dłoniach niebieskie balony.20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, dokumentu który w 1989 roku przyjęła Organizacja Narodów Zjednoczonych. To wspaniała okazja, aby przypomnieć wszystkim, czym są prawa dziecka i że obowiązkiem nas wszystkich jest ich respektowanie.

 

W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyło się nasze Przedszkole, w tym dzieci z grupy SIKORKI. Przedszkolaki wysłuchały wiersza pt. „Prawa dziecka” M. Brykczyńskiego, odbyły podróż do Krainy Praw Dziecka w formie opowieści ruchowej, a także obejrzały prezentację przygotowaną przez UNICEF. W tym dniu przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko aby okazać solidarność ze wszystkimi dziećmi na świecie.

Aneta Jurczuk

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia przedstawiające czteroletnie dzieci z grupy Sikorki. Ubrane na niebiesko przedszkolaki trzymają plansze z wypisanymi prawami dziecka. Na innych zdjęciach dzieci stoją z niebieskimi balonami. Na kolejnych siedzą przy stoliku, kolorują obrazki.