Grupa dzieci na dworzeDzieci w grupie Wróbelków powitały już wiosnę, ale nie zapominały też należycie pożegnać Zimy.

26 marca ubrały słomiany symbol zimy nazywany marzanną. Dzieci pilnowały, aby kukła miała na sobie wszystkie elementy stroju: spódniczkę, bluzeczkę, oraz chustę. Zgodnie z obyczajem dzieci nie robiły twarzy zimowej pani, aby nie widziała, że na zewnątrz robi się już wiosennie i przypadkiem nie zechciała zostać z nami na dłużej. Kiedy dzieci przygotowały marzannę wyniosły ją na przedszkolny plac zabaw i zostawiły przy bramce do wyjścia z przedszkola. Bardzo lubimy zimę, ale już czas na wiosnę!

 

Przygotowała: Amelia Androsiuk

Na zdjęciach widać dzieci siedzące na podłodze w kole. W środku koła widać rozłożone ubrania, przygotowane dla kukły oraz leżącą obok nauczyciela kukłę wykonaną z suchej trawy i słomy. Nauczyciel pokazuje dzieciom ubranka, a dzieci je nazywają. Na kolejnych zdjęciach dzieci z pomocą nauczyciela ubierają marzannę. Na ostatnich zdjęciach widać dzieci ubrane w stój wyjściowy i idące na plac przedszkolny. Na samym przodzie dziewczynka niesie marzannę. Na końcu są zdjęcia przedstawiające dzieci stojące na placu zabaw przed bramą, a w tle widać kukłę.