Spotkanie czytelnicze w przedszkolu.Przedszkole odgrywa bardzo ważną rolę w kształtowaniu zainteresowań czytelniczych u dzieci.

Nasze przedszkole we współpracy z rodzicami i środowiskiem lokalnym rozwija zainteresowania książką wśród najmłodszych czytelników. Od wielu lat kładziemy nacisk na edukację czytelniczą i realizujemy założenia akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. 15 września 2023 r. w grupie „Sikorki” odbyło się spotkanie czytelnicze. Zaprosiliśmy Panią Dyrektor Gminnej Biblioteki w Narwi oraz naszą Panią Dyrektor do wspólnego czytania. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały znane i lubiane bajeczki oraz wierszyki. Zadawały mnóstwo pytań i z zaangażowaniem odpowiadały na zadawane im pytania. Uwagę dzieci przykuły przygotowane przez Panią Anię różnorodne, kolorowe książeczki, które z wielką chęcią wszystkie obejrzały. Na zakończenie 4- latki zapewniły, że będą wspólnie z rodzicami odwiedzać bibliotekę i wypożyczać książeczki dla dzieci. Dziękujemy Pani Ani Andrzejuk-Sawickiej za miłe spotkanie w naszym przedszkolu.

 

Opracowała: Mirosława Nikonczuk, Aneta Jurczuk

Na zdjęciach zaproszony gość Pani Dyrektor Gminnej Biblioteki w Narwi oraz nasza Pani Dyrektor w trakcie wspólnego czytania bajek i wierszyków dla dzieci. Panie czytają na tle napisu” Cała Polska czyta dzieciom”. Dzieci w skupieniu słuchają czytanych utworów, odpowiadają na pytania. Następnie oglądają przywiezione przez Panią Anię różnorodne książeczki. Serdecznie dziękują za przybycie.