Dzień Kropki15 września najmłodsza grupa Wróbelki, obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki.

Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze ubrania i zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Dostrzegaliśmy również, że świat składa się z kropek małych i dużych. Kropki gościły w zabawach ruchowych jak i matematycznych. Dzieci skakały obunóż do krążków gimnastycznych, bawiły się z chustą animacyjną i kolorowymi piłkami do piosenki „Kropka”, a także układały pociąg z piłeczek. Wykonały kompozycje z kółek różnej wielkości i koloru rozwijając przy tym swoje twórcze myślenie i kreatywność. Na zakończenie każde dziecko otrzymało dyplom i order uśmiechniętej kropki. Tego dnia było bardzo kolorowo i wesoło.

 

Opracowała Agnieszka Rola

W galerii poniżej widzimy zdjęcie, które przedstawia dzieci siedzące w kole na dywanie. Dzieci ubrane są w kropki. Następne zdjęcia ukazują dzieci bawiące się na dywanie dużymi gumowymi piłkami, papierowymi kółeczkami, kolorowymi plastikowymi piłkami. Kolejne zdjęcie przedstawia dzieci, które biorą udział w zabawach ruchowych oraz bawią się chustą animacyjną. Ostatnie zdjęcia to dzieci siedzące przy stoliku, wykonujące pracę plastyczną. Na zakończenie widzimy uśmiechnięte dzieci, pozujące z dyplomami.