Spotkanie z panem Tomaszem Samojlikiem.Nasze Przedszkole przystąpiło do realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Narodowego programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021- 2025”. Głównym celem programu jest zakup książek będącymi nowościami wydawniczymi do placówki oraz realizacja działań promujących czytelnictwo.


W ostatnich dniach nasza biblioteczka przedszkolna, przy wsparciu Dyrekcji powiększa się o nowe propozycje – książki dla dzieci. Do każdej sali trafiła seria książek o żubrze Pompiku, opowiadająca o przygodach małego żubra i jego rodzinki, które będziemy czytać dzieciom.
W piątek 15 września zaprosiliśmy do naszego przedszkola pana Tomasza Samojlika. Jest on doktorem habilitowanym nauk przyrodniczych w Instytucie Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży, autorem książeczek i komiksów dla dzieci, rysownikiem, twórcą postaci żubra Pompika, Ryjówki Przeznaczenia i wielu innych.
Podczas spotkania z dziećmi autor opowiedział o swoich książkach – o okolicznościach ich powstania, źródłach pomysłów i inspiracji. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowiadania o przygodach Żubra Pompika. Następnie poznały etapy i sposób rysowania sympatycznego żuberka. Na koniec, w podziękowaniu za miłe spotkanie, przedszkolaki przybiły panu Tomaszowi piątki i wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie.
Mamy nadzieję, że takie spotkanie z pisarzem będzie aktywną zachętą do czytania, bo każdy chętniej sięga po książkę, której autora poznał osobiście.

 

Opracowały: Aneta Jurczuk, Mirosława Nikonczuk

Na zdjęciach poniżej pani dyrektor wita zaproszonego gościa. Pan Tomasz Samojlik prezentuje przedszkolakom swoje książki. Czyta wybrane opowiadania. Dzieci siedzą na dywanie, oglądają etapy rysowania żubra Pompika. Na kolejnych zdjęciach przybijają piątki z pisarzem. Pan Tomasz składa podpisy na swoich książkach. Na koniec wspólnie pozują do zdjęcia.