Grupa dzieci podczas Wystawy Grzybów Puszczy Białowieskiej.Dnia 15 września przedszkolaki z grupy Skowronki odbyły pieszą wycieczkę na wystawę grzybów organizowaną przez Białowieski Park Narodowy.

Dzieci oglądały naturalne okazy grzybów jadalnych i trujących oraz porosty. Tego dnia zapoznaliśmy się z mnóstwem gatunków grzybów. Dowiedzieliśmy się, że grzyby są nie tylko jadalne, bądź nie, ale również pasożytnicze i saprofityczne (grzyby rozwijające się na martwych szczątkach organizmów roślinnych i zwierzęcych). Największą atrakcją wystawy okazała się informacja, że grzyby posiadają zdolności "kameleona", przyjmując różne kształty, zapachy i smaki. Bardzo dziękujemy pracownikom Ośrodka Edukacji Przyrodniczej za tak piękną i ciekawą przygodę.

 

Opracowała: Mariola Samsonowicz

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia, na których przedszkolaki oglądają wystawę grzybów Puszczy Białowieskiej w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej Białowieskiego Parku Narodowego. Dzieci gromadzą się wokół stołów, na których wyeksponowane są na tackach okazy różnych gatunków grzybów.