dzieci siedza na podłodze i słuchają powieści czytanej przez dorosłychPo raz kolejny w naszym przedszkolu przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie.

 

W tym roku pozycją obowiązkową stała się powieść Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem”. Nasi zacni goście pani dyrektor Joanna Ruszuk i logopeda Grażyna Jałoza zaprosiły dzieci do wysłuchania fragmentu powieści , a pani Ela do aktywności ruchowej. Nie zabrakło książek naszego rodzimego twórcy pana Tomasza Samojlika oraz znanego wszystkim przedszkolakom Żubra Pompika, którego przybliżyła dzieciom pani Grażyna.

Pani dyrektor na pamiątkę tego spotkania wręczyła przedszkolakom kolejne książki o Żubrze Pomniku , które na stałe zagościły na półkach kącika czytelniczego. Książki zostały zakupione w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

Przygotowała: Elżbieta Omelianiuk

Opis galerii:

Zdjęcia w galerii ukazują dzieci siedzące na dywanie , które słuchają fragmentów książek czytanych przez panią dyrektor i nauczycielkę.