dzieci pozują do zdjecia grupowego przy wozie strażackim22 września 2023 r. dzieci z grupy „Sikorki” wybrały się na wycieczkę do Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce.

Wzięły udział w zajęciach edukacyjnych w sali „Ognik”, którzy przeprowadzali hajnowscy strażacy. Zajęcia przeprowadzone zostały z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu przeciwpożarowego. Przedszkolaki obejrzały filmy związane z bezpieczeństwem. Strażacy wytłumaczyli dzieciom jak ustrzec się od zatrucia czadem, jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego, a tak że jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Ponadto dzieci mogły zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru oraz strażaka w akcji. Obejrzały wóz strażacki i mogły do niego wejść. W podziękowaniu za trudną pracę dzieci wręczyły strażakom własnoręcznie wykonany obrazek. To były ciekawe i pouczające zajęcia.

 

Opracowała: Mirosława Nikonczuk, Aneta Jurczuk

Na zdjęciach dzieci oglądają prezentację multimedialną, uczą się korzystania ze sprzętu pożarniczego oraz zasad ewakuacji. Obserwują jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru i jak działają czujniki dymu. Poznają sprzęt będący wyposażeniem Straży Pożarnej. Wsiadają do wozu strażackiego. Wręczają w podziękowaniu własnoręcznie wykonany obrazek.