dzieci siedzą na ogrągłym dywanie. W środku leżą jesienne skarby.25 września w grupie Wróbelków odbyło się “Powitanie Jesieni”, gdyż 23 września kończy się astronomiczne lato, a zaczyna się kolejna pora roku – jesień.

Tego dnia w przedszkolu królowały kolory: brązowy, pomarańczowy i czerwony. Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa. Pląsom i zabawom towarzyszyła jesienna muzyka. Na zajęciach wspólnie oglądaliśmy przyniesione przez dzieci jesienne dary. Przedszkolaki jako poszukiwacze jesiennych skarbów spisali się na medal. To był ciekawy i kolorowy dzień pełen wrażeń.

 

Opracowała Agnieszka Rola

W galerii poniżej widzimy dzieci siedzące w kole na kolorowej chuście animacyjnej. W środku koła znajdują się dary jesieni: szyszki, kasztany, żołędzie, liście, grzyby, jarzębina. Następne zdjęcia przedstawiają dzieci, które pozują do zdjęcia z wybranym darem jesieni. Na ostatnim zdjęciu wszystkie dzieci przyporządkowują dary jesieni do odpowiedniej ilustracji.