Dzieci w przedszkolnej sali.Jak każdy przedszkolak wie, jabłuszko to jeden z najpopularniejszych owoców na świecie.

I właśnie tego dnia, 28 września w grupie Skowronki odbyło się huczne święto z tej okazji. Przedszkolaki spędziły ten dzień nietypowo. Były zagadki, zabawy ruchowe, zabawy z przeszkodami, dogłębna, „pod lupą” diagnoza budowy jabłuszka, degustacja i „jabłkowa” praca plastyczna. Skowronki jak zawsze poradziły sobie świetnie. Humor nie opuszczał nas, ani na chwilę, a przepyszny sok jabłkowy z potężną dawką witamin, zwiększył energię na zabawę, której jak, co dzień nie może zabraknąć w naszej grupie. Światowy Dzień Jabłuszka w grupie Skowronki został zakończony otrzymaniem przez dzieci przepięknych dyplomów w scenerii z jabłuszkiem.

 

Opracowała: Mariola Samsonowicz

Opis zdjęć:

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia przedstawiające przedszkolaki z grupy „Skowronki" podczas obchodów Dnia Jabłka. Na fotografiach dzieci uczestniczą w zabawach ruchowych – przemieszczają się jak najszybciej miedzy pachołkami niosąc jabłuszko średniej wielkości na łyżce. W zabawach z przeszkodami – przedszkolaki czołgają się w tunelu, trzymając jabłuszko na łyżce. Przy stolikach używają lup do oglądania rozkrojonego i położonego na plastykowych talerzykach jabłka. Degustują jabłka, kompot z jabłek i sok. Na zakończenie zajęć w przedszkolnej sali przy stolikach wykonują prace plastyczną farbami akrylowymi z pędzlem o tematyce ,,Jabłuszko” w trzech kolorach: czerwony, żółty i zielony.