Dzieci siedzą w koło. Wśrodku leżą rysunki jabłek28 września w grupie Wróbelków został zorganizowany Dzień Jabłka.

 

Celem naszych zajęć było zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów jako źródła witamin. W tym dniu przedszkolaki poznały różne gatunki jabłek, rozpoznawały zapach i smak tych owoców oraz zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Wszystkie zabawy podczas pobytu dzieci w tym dniu w przedszkolu dotyczyły oczywiście jabłek. Były to zabawy dydaktyczne, ruchowe, matematyczne oraz logopedyczne. Tego dnia przedszkolaki wykonały także piękne prace plastyczne – czerwone jabłuszko. Udało nam się również zrobić pyszny, zdrowy sok z jabłek. Takie dni tematyczne zachęcają do jedzenia owoców oraz promują zdrowy tryb życia. To był fajny i smakowity dzień.

Opracowała Agnieszka Rola

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia przedstawiające przedszkolaki z grupy "Wróbelki" podczas obchodów Dnia Jabłka. Na zdjęciach dzieci słuchają wiadomości na temat walorów i zalet jabłek. Poszerzają swoją wiedzę na temat przetworów i potraw z jabłek. Tańczą przy muzyce. Wykonują zadania matematyczne typu przeliczanie jabłek, porównywanie ich wielkości i koloru. Degustują smaczne dary jesieni - jabłka poznając zdrowy styl życia.