Teatrzyk kukiełkowyW poniedziałek, 2 października, po raz kolejny w naszym przedszkolu zawitali artyści teatru CoNieco z przedstawieniem pt.: „Szewczyk Dratewka.”

Jak zawsze, aktorzy nie zawiedli i przedstawili dzieciom piękną opowieść o dawaniu dobra, które do szlachetnych ludzi powraca. Niemałą niespodzianką było połączenie dwóch znanych bajek, wspomnianego Szewczyka Dratewki i Legendy o Smoku Wawelskim. Ciekawie przedstawione dialogi i pięknie wykonane pacynki sprawiły, że przedstawienie oglądaliśmy z zapartym tchem. Dzieci nauczyły się, że niesienie bezinteresownej pomocy to bardzo ważna cecha. Pomagając innym, możemy mieć nadzieję na wsparcie drugiej osoby w chwili, kiedy sami będziemy potrzebować pomocy.

 

Opracowała Iwona Olesiuk Szkopek.

Na zdjęciach poniżej widzimy aktorów posługujących się własnoręcznie zrobionymi wełnianymi kukiełkami (Dratewka, księżniczka, król, smok, czarownica). Dekorację tworzy stół przykryty materiałami, na nim poruszają się kukiełki. Dzieci usadzone są na ławkach i dywanie w sali przedszkolnej.