Warsztaty ceramiczneDzieciństwo to czas, kiedy mały człowiek poznaje świat oraz chętnie nabywa nowych umiejętności.

W tym celu dzieci uczęszczające na dodatkowe zajęcia z językiem białoruskim „Kolebka” wybrały się na wycieczkę do Muzeum Kultury Białoruskiej w Hajnówce. Uczestniczyły tam w warsztatach ceramicznych. Polegały one na naniesieniu dekoracji na ceramikę po jej uprzednim wypaleniu. Poznały w ten sposób technikę ręcznego zdobienia ceramiki. Każde dziecko miało szansę wyrazić swoje myśli w sposób artystyczny i utrwalić je na ceramicznym naczyniu. Dzieci nauczyły się samodzielności i cierpliwości, rozwinęły kreatywność i wyobraźnię. Ozdobione naczynia, które są dla nich atrakcyjną pamiątką, zabrały do domu. Malowanie ceramiki to ciekawy sposób na nietypowe zajęcia plastyczne, na rozbudzanie wyobraźni artystycznej. Serdeczne podziękowania dla Pani Agnieszki i Pana Tomasza za profesjonalne przeprowadzenie warsztatów i wspaniałą atmosferę podczas zajęć.

 

Opracowała: Mirosława Nikonczuk

Na zdjęciach dzieci uczestniczą w warsztatach ceramicznych. Przy stolikach ozdabiają według własnej wyobraźni gliniane naczynia. Rozwijają w ten sposób kreatywność i wyobraźnię. Uczą się samodzielności i cierpliwości. Ozdobione naczynia zabierają na pamiątkę do domu.