Dzieci siedzą w kole na dywanie, w środku leży napis Dzień Popcornu.22 stycznia Wróbelki obchodziły w przedszkolu nietypowe święto. Nietypowe, ale za to jakie pyszne.

Najważniejszy tego dnia był przysmak wszystkich dzieci - popcorn. Przedszkolaki dowiedziały się z czego powstaje popcorn i jak go przygotować, poznały historię popcornu, oglądały kolbę i ziarna kukurydzy przy pomocy lupy oraz zrobiły pracę plastyczną z wykorzystaniem popcornu. Niezwykle atrakcyjna była możliwość oglądania maszyny do robienia popcornu w trakcie pracy. Ale oczywiście najważniejsza była degustacja. Takie nietypowe święta to dla dzieci niesamowita radość!

 

Opracowała: Agnieszka Rola

Opis wszystkich zdjęć: Początkowe zdjęcia w galerii przedstawiają dzieci siedzące w kole na chuście animacyjnej. W środku chusty znajduje się napis: dzień popcornu, kolby kukurydzy w koszyku, ziarna kukurydzy i popcorn. Następne zdjęcia przedstawiają dzieci, które za pomocą lupy oglądają ziarenka popcornu. Kolejne zdjęcia ukazują jak dzieci wraz z nauczycielką wrzucają ziarna kukurydzy do maszyny, która robi popcorn. Ostatnie zdjęcia to dzieci siedzące przy stoliku, które zajadają się pysznym popcornem. Na sam koniec układają puzzle przy stolikach.