Dzieci pozują do wspólnego zdjęcia, towarzyszą im wychowawczynie i bibliotekarka. W tle regał z książkami.Dzieci z grupy „Sikorki” wybrały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce na zajęcia edukacyjne pt. „Szukamy Wiosny”.

Wiek przedszkolny jest idealnym okresem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Przedszkolaki zostały zapoznane z pracą bibliotekarza, z biblioteką i jej zbiorami, z koniecznością dbania o książki. Z uwagą wysłuchały opowieści o wiośnie, rozwiązywały zagadki. Dzieci znakomicie sobie poradziły. Zajęcia wspomagane były prezentacją multimedialną. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechu i wrażeń atmosferze.

 

Opracowała: Mirosława Nikonczuk, Aneta Jurczuk

Na zdjęciach dzieci oglądają prezentację multimedialną. Słuchają opowiadania o wiośnie, rozwiązują zagadki. Dziękują Pani Bibliotekarce za interesujące zajęcia.