Dzieci siedzą wokół stołu na którym stoją doniczki z roślinamiBardzo tęsknimy za wiosną i jej zielenią. Zgodnie z realizowanym w oddziale „Sikorki” programem pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne?” postanowiliśmy w naszej sali utworzyć „zielony kącik przyrody”.

Dzieci wspólnie z paniami przygotowały warsztat pracy potrzebny do założenia zielonego kącika. Na podstawie piosenki „Jestem sobie ogrodniczka” oraz opowiadania nauczycielki poznały sposób uprawy różnych roślin oraz ich pielęgnacji. Następnie pod okiem nauczycielek samodzielnie wysiały nasiona: sałaty, szczypiorku, rzodkiewki , posadziły cebulkę, pietruszkę oraz różne wiosenne kwiaty. Każdego dnia będą podlewać „Eko-zieleniak” i obserwować wzrost roślinek. Kiedy urosną i się zazielenią będą mogły udekorować nimi kanapki i zjeść je ze smakiem! Obserwując wzrost kwiatów poznają ich ciekawą budowę. Dzięki takim zajęciom dzieci uczą się obowiązkowości, odpowiedzialności oraz utrwalają zasady zdrowego ekologicznego odżywiania - spożywania naturalnego źródła witamin.

 

Opracowała : Mirosława Nikonczuk

Na zdjęciach dzieci przygotowują warsztat pracy do posadzeni wiosennych roślin, Słuchają opowiadania nauczycielki i piosenkę pt. „Jestem sobie ogrodniczka”. Z ogromnym zaangażowaniem wysadzają do ziemi sadzonki warzyw i kwiatów, wysiewają nasionka. Podlewają zasadzone rośliny.