Dzieci,rodzice i nauczycielki stoją przy stoisku Kolebki „podczas” Kiermaszu Wielkanocnego. Na stole znajdują się ręcznie wykonane ozdoby i wypieki wielkanocne. Dzieci z Przedszkola nr 1 uczęszczające na zajęcia „Kolebka” wzięły udział w Kiermaszu Wielkanocnym zorganizowanym na Ryneczku Miejskim w Hajnówce.

Kiermasz Wielkanocny to jedna z najciekawszych świątecznych tradycji. Na wystawionych stoiskach swoją ofertę prezentowali rzemieślnicy, artyści, twórcy ludowi oraz producenci żywności, biżuterii i upominków okolicznościowych. Można było podziwiać i oczywiście zakupić mnóstwo pięknych ozdób świątecznych oraz świątecznych potraw. Nasze utalentowane dzieci wspólnie z rodzicami wystawili ręcznie wykonane ozdoby oraz wypieki wielkanocne. Nie zabrakło tradycyjnych wielkanocnych babek, babeczek oraz ciasteczek w kształcie zajączków, jajek i kurczaków, a także regionalnych orzeszków i szyszek. Najmłodsi mogli spędzić wspólny czas z rodzicami, skorzystać z atrakcji - malowania twarzy przez mamę Gordieja. To przedświąteczne spotkanie służyło kultywowaniu świątecznych tradycji, budowaniu wspólnoty mieszkańców i poczucia tożsamości. Kiermasz przyniósł mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Pozwolił wszystkim poczuć magię nadchodzących świąt.

 

Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim rodzicom, za pomoc w zorganizowaniu stoiska naszego przedszkola na Kiermaszu Wielkanocnym.

Opracowała : Mirosława Nikonczuk, Volga Viluk

Na zdjęciach dzieci wspólnie z rodzicami i nauczycielami prezentują wykonane świąteczne ozdoby i słodkości.