Dzieci siedzą na podłodze, przed nimi siedzi bibliotekarka, która trzyma książkę. W tle regał z książkami i ekran z prezentacją o tradycjach wielkanocnych.Dzieci z młodszej grupy „Kolebka” odwiedziły Bibliotekę Miejską w Hajnówce, żeby poznać tradycje i zwyczaje wielkanocne.

Święta wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. Podczas udziału w zajęciach bibliotecznych dzieci poznały wybrane tradycje świąteczne takie jak: święcenie pokarmów, wykonywanie pisanek, specyficzne potrawy wielkanocne oraz zwyczaj Śmigusa – Dyngusa. Dowiedziały się jak wyglądają palmy i dlaczego święcimy je w Niedzielę Palmową. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem wysłuchały opowieści prowadzącej, zadawały pytania, opowiadały o zwyczajach panujących w ich domach. Zajęcia urozmaicone zostały pokazem multimedialnym. Spotkanie wprowadziło dzieci w świąteczny nastrój.

Opracowała: Mirosława Nikonczuk

Na zdjęciach dzieci oglądają prezentację multimedialną, w skupieniu słuchają opowieści prowadzącej o zwyczajach wielkanocnych. Opowiadają o świątecznych zwyczajach panujących w ich rodzinnych domach.