Dzieci i nauczycielki pozują do wspólnego zdjęcia. W tle napis: Witaj Wiosno – Imieniny grup.W czwartek 21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola wraz z całą kadrą pedagogiczną oraz wszystkimi pracownikami świętowały Pierwszy Dzień Wiosny.

 

Ah! Cóż to był za wspaniały dzień... Wszyscy rozpoczęliśmy ten wyjątkowy dzień od „imienin grup”. Dla przypomnienia jak, co roku 21 marca obchodzimy również tzw. imieniny grup przedszkolnych, a dokładnie ptasich sal. Tego dnia każda z sal: Wróbelki, Sikorki, Jaskółki, Skowronki oraz Sówki wraz z wychowawczyniami przygotowała wspaniałe pokazowe plakaty związane z ich nazwą. Prace były duże, piękne, kreatywne, kolorowe i wykonane z różnych materiałów. Nie zabrakło także słuchowiska ptasich odgłosów jak również quizu o tematyce ptasiej, gdzie nasi przedszkolacy jak zawsze poradzili sobie świetnie. W drugiej części naszych uroczystości odbyły się artystyczne występy każdej z grup. Celem było odśpiewanie piosenki o tematyce wiosennej jak również taneczny występ. Dzieci były wspaniale przygotowane, a każdy taniec zaczynając od grupy naszych najmłodszych przedszkolaków maluszków - aż po 6 – latki był wyjątkowy i niepowtarzalny. Uroczystości zakończyliśmy wspólnym marszem po mieście i odśpiewaniem Hymnu Przedszkola „Kochajmy ptaki” przy hajnowskiej fontannie. Po powrocie na plac przedszkolny przedszkolaków czekała jeszcze jedna wspaniała niespodzianka. Otóż tego dnia odbyło się oficjalne otwarcie nowej zabawki terenowej na naszym placu przedszkolnym przez naszą Panią Dyrektor Joannę Ruszuk. Dziękujemy wszystkim za wspólne świętowanie oraz dzień pełen wrażeń. Wszystkim Rodzicom wraz z dziećmi jeszcze raz życzymy pięknej Wiosny.

Opracowała: Mariola Samsonowicz, Agnieszka Rola.

Zdjęcia w galerii przedstawiają występ dzieci z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Na następnych zdjęciach widzimy dzieci stojące w półkolu i występujące na tle napisu Witaj Wiosno – Imieniny grup. Dzieci śpiewają i tańczą. Na dalszych zdjęciach widzimy marsz przedszkolaków po mieście. Ostatnie zdjęcia przedstawiają oficjalne otwarcie nowego sprzętu na placu zabaw na terenie przedszkola.