Grupa dzieci prezentuje wykonane własnoręcznie palmy wielkanocne Palma wielkanocna to jeden z najważniejszych symboli świąt Wielkanocy. Święcimy ją w kościołach podczas Niedzieli Palmowej. Dzieci z grupy „Kolebka” wzbogaciły swoją wiedzę o nowe wiadomości związane z tradycją Świąt Wielkanocnych.

Tradycyjne palmy wielkanocne przygotowuje się z wierzby, która zgodnie z tradycją jest symbolem nieśmiertelności duszy. Święcenie palmy wielkanocnej to piękna tradycja, według której palmy chronią domowników przed nieszczęściem. Dlatego właśnie dzieci z grupy „Kolebka” postanowiły własnoręcznie wykonać palmy wielkanocne, które później zabrały do domu. Do ich wykonania wykorzystały: gałązki bazi, bukszpanu, własnoręcznie wykonane z krepiny kwiaty oraz wstążki. Pracowały z wielkim zaangażowaniem. Powstały wyjątkowe palmy wielkanocne, które wspólnie z rodzicami zaniosą do poświęcenia.

 

Opracowała : Mirosława Nikonczuk

Na zdjęciach dzieci własnoręcznie wykonują kwiaty i trawę z bibuły. Łączą ze sobą gałązki bazi, bukszpanu. Ozdabiają kwiatami i kolorowymi wstążkami. Cieszą się z wykonanych Palm Wielkanocnych.