Dzieci stoją na scenie Hajnowskiego Domu Kultury, ubrane są w ludowe stroje.W dniu 27.03.2024 w Hajnowskim Domu Kultury odbyły się powiatowe eliminacje białoruskiego Konkursu Recytatorskiego „Ojczyste słowo”.

Celem konkursu było wyrabianie szacunku dla piękna języka ojczystego, rozbudzanie wrażliwości artystyczno -literackiej, popularyzacja literatury białoruskiej, wspieranie uzdolnień i rozwijanie dziecięcych talentów. Nasze przedszkole reprezentowali: Olga Chomicka, Zuzanna Giermanowicz, Anastazja Niczyporuk, Joanna Frankowska, Hanna Belter . Wszyscy recytowali wiersze białoruskich autorów. Wysoki poziom konkursu, co podkreślał dr Bazyl Siegień, był już widoczny podczas eliminacji powiatowych. Wszystkim uczestnikom udało się zdobyć nagrody. Olga Chomicka i Joanna Frankowska otrzymały wyróżnienia. Do przeglądu centralnego zakwalifikowało się trzech młodych deklamatorów: Hanna Belter - I miejsce, Anastazja Niczyporuk - II miejsce i Zuzanna Giermanowicz– III miejsce. 04 kwietnia 2024 nagrodzeni uczestnicy reprezentowali Przedszkole nr 1 na Centralnych Eliminacjach Konkursu Recytatorskiego „Ojczyste Słowo” w Bielsku Podlaskim. Zdobyli III miejsce – Hanna Belter i wyróżnienie Anastazja Niczyporuk. Wszystkim osobom biorącym udział w konkursie, a szczególnie osobom wyróżnionym i nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Opracowała: Mirosława Nikonczuk, Volga Viluk

Na zdjęciach uczestniczki Konkursu Recytatorskiego „Ojczyste słowo” na przepięknie udekorowanej scenie recytują przygotowane białoruskie wiersze. Dziewczynki ubrane są w regionalne stroje ludowe.