Sprzątamy dla Polski.4 października 2023r miała miejsce VI edycja akcji Sprzątamy Dla Polski. Tradycyjnie, dzieci z naszego przedszkola, kolejny rok z rzędu, wzięły udział w wydarzeniu.

Sówki i Skowronki postanowiły w tym roku oczyścić ze śmieci Park Miejski w Hajnówce. Sprzątały trawniki, alejki, amfiteatr. Przy okazji wydarzenia przedszkolaki omówiły z wychowawczyniami potrzebę i sposoby dbania o środowisko. Przypomniały sobie jak ważne jest sortowanie śmieci i recykling odpadów. Efektem akcji podjętej przez dzieci i opiekunów były pełne worki śmieci, czyste trawniki, poczucie satysfakcji i uśmiechy na twarzach wszystkich. Po powrocie do przedszkola wychowankowie i pracownicy placówki zgodnie stwierdzili, że za rok ponownie SPRZĄTAMY DLA POLSKI.

 

Opracowały Wychowawczynie grupy Skowronków i Sówek.

W galerii poniżej dzieci biegają po trawnikach i alejkach, w rękach trzymają zebrane śmieci. Wrzucają je do worków. Dzieci pozują przy drzewach, fontannie, grupami na górce. Na zdjęciu grupowym trzymają papierowy napis SPRZĄTAMY DLA POLSKI PRZEDSZKOLE NR 1 W HAJNÓWCE.