Spotkanie przedszkolaków z funkcjonariuszami policji.W ramach realizacji programu „Bezpieczni na drodze” dzieci z grupy „Sikorki” zapoznane zostały z tematyką bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.

 

4 października nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce. Dzieci wspólnie z Policjantami wybrały się na spacer, gdzie przećwiczyły bezpieczne przechodzenie przez jezdnię. Zwrócono uwagę na sygnalizację świetlną, przejazd samochodów po ulicy. Dowiedziały się jak należy poruszać się po drogach, aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Przedszkolaki zapamiętają, że przechodząc przez przejście dla pieszych nie należy biec. Trzeba przez nie przejść szybkim i zdecydowanym krokiem. Wszyscy wiedzieli, że powinni przechodzić przez ulicę pod opieką osoby dorosłej, a podróżując samochodem mieć zapięte pasy bezpieczeństwa. Tego typu działania mają na celu wyrobienie wśród najmłodszych właściwych nawyków zachowania oraz uświadomienie z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać w drodze do przedszkola. Od dzisiaj każdy przedszkolak wie, że policjant jest przyjacielem, który zawsze chętnie służy pomocą.

Opracowała: Mirosława Nikonczuk

Dzieci wspólnie z Policjantami idą na spacer ulicami miasta. Uczą się w ten sposób bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Poznają również zasady bezpiecznego podróżowania z rodzicami samochodem.