Dzieci siedzą w sali na podłodze. Sceneria tematyczna9 września grupa Jaskółek wzięła udział w Narodowym Czytaniu.

Akcja czytelnicza jest objęta honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Tegoroczną lekturą odsłony Narodowego Czytania była książka Elizy Orzeszkowej pod tytułem Nad Niemnem. Czytany fragment dotyczący ziół był zapowiedzią tematu zajęć. Dzieci chętnie dzieliły się swoja wiedzą na temat roślin. Największe zainteresowane wzbudziło badanie ziół zmysłami. Przedszkolaki dokładnie oglądały zioła przez lupy oraz poszukiwały ich wśród traw na przedszkolnym placu zabaw.

 

Opracowała: Amelia Androsiuk

Na zdjęciach widać dzieci siedzące na dywanie w sali. Słuchają czytany przez nauczyciela fragment książki. Przedszkolaki oglądają ilustracje różnych ziół. Wieszają na tablicy ilustracje roślin i porównują je do siebie. Kolejne zdjęcia pokazują dzieci na przedszkolnym placu zabaw. Przedszkolaki oglądają przygotowaną wystawę ziół. Wywieszone i rozłożone zioła oglądają przez lupy. Dotykają je, wąchają. Kolejne zdjęcie ukazuje dzieci szukające ziół na przedszkolnym placu zabaw. Ostatnie zdjęcie pokazuje grupę dzieci siedzących na tle okazjonalnego tła z hasałem akcji czytelniczej.