Jaskółki na Wystawie Grzybów15 września dzieci z grupy Jaskółek odwiedziły Wystawę Grzybów organizowaną przez Ośrodek Edukacji Przyrodniczej Białowieskiego Parku Narodowego.

Przedszkolaki oglądały prawdziwe grzyby oraz ich sztuczne odpowiedniki. Odgadywały, które z nich są jadalne oraz trujące. Dzieci dowiedziały się, że grzyby można spotkać w leśnej ściółce, ale również na drzewach i starych spróchniałych pniach, czy gałęziach. Przez lupy i mikroskop przedszkolaki oglądały maleńkie grzyby. Serdecznie dziękujemy pracownikom Ośrodka Edukacji Przyrodniczej za ciekawą lekcję przyrody.

 

Opracowała: Amelia Androsiuk

W galerii znajdują się zdjęcia, na których przedszkolaki oglądają wystawę grzybów. Dzieci gromadzą się wokół stołów, na których wyeksponowane są okazy różnych gatunków grzybów. Podchodzą do mikroskopu, korzystają z lup do oglądania mniejszych grzybów. Wąchają, dotykają przygotowane grzyby i porosty.