Dzieci w sali przedszkolnej siedzą na dywanie w kołoDnia 10 października obchodziliśmy w grupie Wróbelków Dzień Drzewa.

Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane w kolorach drzew: na zielono i brązowo. Nasze zajęcia rozpoczęliśmy od poznania budowy drzewa oraz różnych gatunków drzew liściastych i iglastych. Następnie dzieci dopasowywały owoce i liście do poszczególnych gatunków drzew. Przy muzyce Vivaldiego bawiliśmy się naśladując drzewa ruszające się na wietrze oraz spadające z drzew liście. Następnie każde dziecko posadziło swoje własne drzewko. Posadzone dęby dzieci zaniosły do swoich domów, aby je tam pielęgnować i obserwować jak rosną. Na zakończenie dzieci wykonywały przy pomocy patyczków kosmetycznych i farb pracę plastyczną pt. „Jesienne drzewo”.

 

Opracowała Ewelina Trusiak

Na zdjęciach widzimy dzieci ubrane w kolor zielony i brązowy. Dzieci siedzą w kole na dywanie i obserwują plansze edukacyjne z różnymi gatunkami drzew iglastych i liściastych. Na kolejnym zdjęciu widzimy dzieci siedzące przy stolikach z białymi kubeczkami, przygotowane do sadzenia drzewek. Następne zdjęcia przedstawiają dzieci sypiące ziemię do kubeczków. Na ostatnich zdjęciach widzimy przedszkolaki wykonujące prace plastyczną za pomocą kosmetycznych patyczków i farb.