Zdjęcie przedstawia chłopca i trzy dziewczynki siedzące przy stole w przedszkolnej sali. Dzieci mają przed sobą podkładki z własnoręcznie pokrojonymi owocami takimi jak czerwony grejpfrut, pomarańcza, jabłko, winogrono.W naszym przedszkolu często rozmawiamy o zdrowym żywieniu.

Grupa Sówki w tym tygodniu doskonaliła tematykę o owocach. Braliśmy udział w programie o zdrowym żywieniu i na podsumowanie owej tematyki dzieci wykonały owocowe galaretki. Zaczęły od umycia owoców i wybraniu tych, które najbardziej lubią. Następnie pokroiły je w drobne kawałki próbując przy tym różnych smaków (od kwaśnych po słodkie). Na koniec z pomocą pani przygotowały kolorowe galaretki, a następnie dodały do nich owoce.

 

Monika Stepaniuk

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia, które przedstawiają przygotowanie owocowych galaretek przez przedszkolaki. Dzieci myją owoce w łazience. Następnie kroją je siedząc przy stolikach, próbują różnych smaków. W białych miseczkach widać cząstki owoców zalane różnokolorową galaretką.